Wycieczka do fabryki ozdób choinkowych

Powiększ obraz

Szklane ozdoby choinkowe cieszą nasze oczy w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń stanowią najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekorację. Przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej mieli okazję, aby dowiedzieć się jak powstają te wszystkie kruche, szklane cudeńka. Dnia 2-go grudnia wzięli udział w wycieczce do fabryki ozdób choinkowych Bombek w Wieliczce. Poznali bardzo ciekawy i pracochłonny proces produkcji szklanych bombek choinkowych, a także pod okiem profesjonalistów z branży malowali własną bombkę.
Osoba prowadząca warsztaty opowiedziała o kolejnych etapach produkcji ozdób choinkowych. Zapoznała uczestników z zakresem zadań na kolejnych stanowiskach pracy. Rozpoczęła od miejsca, gdzie wydmuchuje się kule i inne kształty, z których powstają piękne ozdoby. Następnie pokazała jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji. Omówiła proces malowania i dekorowania bombek. Przedstawiła gamę kolorystyczną, według której dekoruje się bombki.
Wyjazd nie tylko wprowadził uczestników w atmosferę świąt, ale stał się również okazją do zacieśnienia więzi i wymiany doświadczeń w ramach integracji polsko-ukraińskiej.