Podstawowe informacje w polskim języku migowym

Główny budynek Ośrodka Pomocy Społecznej jest przy ul. Starowiejskiej 22b w Andrychowie. Wejście do niego jest od ul. Włókniarzy.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie to pani Elżbieta Prus. Pani Dyrektor pomagają kierownicy działów i wielu pracowników.

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej pomagają ludziom w trudnych sytuacjach. Jeśli ktoś ma za mało pieniędzy i nie wystarcza mu na kupienie jedzenia, ogrzanie mieszkania albo zapłacenie rachunków, może dostać zasiłek z Ośrodka Pomocy Społecznej. Wcześniej trzeba wypełnić wniosek. Osoby, które mają dzieci, dostają z Ośrodka Pomocy Społecznej świadczenie 500+. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej pomagają też osobom z niepełnosprawnościami i osobom starszym, a także bezdomnym.

Jeśli w rodzinie ktoś pije za dużo alkoholu, bierze narkotyki albo robi komuś krzywdę, można przyjść do Ośrodka Pomocy Społecznej po pomoc.
Jeśli ktoś ma troje dzieci lub więcej, może dostać Kartę Dużej Rodziny, czyli dokument, który uprawnia do wielu zniżek na produkty i usługi.
Jeśli ktoś chce znaleźć pracę, może przyjść do Klubu Integracji Społecznej przy ul. Krakowskiej 72 w Andrychowie.

Dzieci mogą przychodzić do Świetlicy „Przystanek Przygoda” przy ul. Metalowców 10 w Andrychowie. W Świetlicy dzieci bawią się, odrabiają lekcje i poznają kolegów.

Żeby załatwić sprawy w Ośrodku Pomocy Społecznej, można:

  • napisać pismo i wysłać je na adres:
    Starowiejska 22b, 34-120 Andrychów
  • przynieść pismo do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Starowiejskiej 22 b i zostawić je na Dzienniku Podawczym
  • napisać wiadomość i wysłać na adres mailowy: ops@um.andrychow.pl
  • zadzwonić pod numer telefonu 33 875 33 00
  • przyjść do Ośrodka Pomocy Społecznej i spotkać się z pracownikiem w godzinach od 7:00 do 15:00.