Listopad w Świetlicy

Powiększ obrazDzieci siedzą w kole, część z nich ma pomalowaną twarz. W środku koła jest biały wazon, przykryty cienką, niebieską tkaniną.

 

Listopad w Świetlicy Środowiskowej „Przystanek Przygoda” upłynął pod znakiem wielu wydarzeń. Wychowankowie Świetlicy uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pt. „Stop przemocy”, podczas których dowiedzieli się, czym jest przemoc oraz w jaki sposób można reagować i gdzie szukać pomocy, gdy jest się świadkiem lub pokrzywdzonym. Uczestnicy zajęć zrobili też plakaty profilaktyczne dotyczące problemu stosowania przemocy. 

W listopadzie odbyły się również zajęcia kulinarne. Na jednych z nich dzieci uczyły się robić pierogi oraz poznawały różne techniki lepienia pierogów. Podczas zajęć powstawały kulinarne arcydzieła.

Wychowankowie Świetlicy stworzyli także przepiękne prace plastyczne, które zostały zawieszone w ramkach i służą jako dekoracja Sali.

W Świetlicy nie zabrakło też magii i czarów. Zaproszony gość – Pan Humorek dostarczył dzieciom doskonałą zabawę, podczas której nie było miejsca na nudę.

Pod koniec miesiąca odbyły się także Andrzejki. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie brali udział w przygotowanych przez wychowawców wróżbach, by dowiedzieć się, czy spełni się ich marzenie lub jakie imię będzie nosił ich przyszły mąż czy żona. Były zabawy, tańce i nie zabrakło też słodko-słonych przekąsek.