Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Powiększ obrazChłopiec śpiewający do mikrofonu

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wraz z Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A Pawłem Nowakiem, Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o. Damianem Koniecznym, Dyrektorem Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Janem Godlewskim przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego do udziału w konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! III edycja. #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!”

Zgłoszenia mogą być przesyłane także przez domy kultury, ogniska muzyczne, chóry parafialne lub inne podmioty, do których dzieci uczęszczają na zajęcia muzyczne.

Celem konkursu jest zwiększenie wśród dzieci i młodzieży świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości. Tegoroczny konkurs zachęca młodzież do wyboru pieśni nie tylko związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale i utworów, które nawiązują do wydarzeń historycznych związanych z obchodzonymi w 2020 roku rocznicami takimi jak: wojna polsko-bolszewicka, powstania i plebiscyt na Górnym Śląsku, plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu, Zaślubiny Polski z morzem.

Do udziału w konkursie zapraszamy solistów oraz zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki bądź utworu instrumentalnego trwającego maksymalnie 5 minut. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, pokusić o nowe ciekawe aranże.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów oraz dodatkowo przez Agencję Mienia Wojskowego.

Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy nadsyłać wyłącznie elektronicznie do 5 października 2020 r., wybierając jeden z poniższych sposobów:

Regulamin wraz z załącznikami  dotyczącymi udziału  w konkursie przesyłam w załączeniu. Informacje o konkursie są także dostępne na stronach internetowych organizatorów:

Informacji o konkursie udzielają:  Oddział ds. Organizacyjnych w Biurze Wojewody,  tel. 12/ 39 21 119, 12/ 39 21 111, e-mail: jduk@malopolska.uw.gov.pl lub bmad@malopolska.uw.gov.pl oraz Biuro Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., tel. 12 278 73 71, e-mail: pr@kopalnia.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

Jeżeli śpiew to Twoja paska, pokaż nam swój talent i wykonaj w wyjątkowej aranżacji utwór patriotyczny! Najlepsze zespoły i soliści zostaną zaproszeni na Koncert Finałowy do Kopalni Soli „Wieliczka”. Na laureatów biorących udział w Konkursie czekają cenne nagrody, w tym Nagrody Specjalne – puchary Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Partnerzy Konkursu:

  • Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak
  • Agencja Mienia Wojskowego
  • Akademia Muzyczna w Krakowie

Patronat medialny:

  • TVP 3 Kraków
  • Radio Kraków

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022

Plakat do pobrania