Zaproszenie do składania ofert na zamówienie publiczne

Powiększ obrazKalkulator, długopis, kartka papieru

Andrychów, dnia 02 czerwca 2022 roku

W związku z realizacja programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022
Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie
zaprasza do składania ofert na zamówienie publiczne

pn. ,,Zakup urządzeń do świadczenia usługi ,,opieki na odległość” przy użyciu tzw. ,, opasek bezpieczeństwa” wraz z zakupem usługi obsługi systemu polegającej na sprawowaniu całodobowej opieki na odległość nad seniorami przez centrum monitoringu”

Przedmiotem zamówienia jest:

  1. Zakup i dostawa 50 urządzeń – „opasek bezpieczeństwa” dla 50 seniorów powyżej 65 roku życia.

    Opaski bezpieczeństwa winny posiadać certyfikat – znak CE oraz być wyposażone w co najmniej trzy z następujących funkcji:
    • przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
    • detektor upadku,
    • czujnik zdjęcia opaski,
    • lokalizator GPS,
    • funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami
    • funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

      Obowiązkowe parametry techniczne urządzenia:
    • Musi być fabrycznie nowe i sprawne
    • Powinna być jak najprostsza w obsłudze, np.: posiadać max: 1 przycisk.
    • Musi posiadać indywidualny numer – automatyczna identyfikacja osoby w przypadku wezwania pomocy przez przycisk alarmowy oraz wbudowaną kartę SIM
    • Regulowany w obwodzie pasek z zapięciem.
    • W zestawie z teleopaską musi zostać dołączona ładowarka z zasilaczem oraz oryginalna instrukcja w języku polskim
    • Okres gwarancyjny urządzeń musi obejmować min 24 miesiące.
    • Wskazanie numeru do zgłaszania usterek, awarii i problemów technicznych
    • W ramach dostępności o której mowa w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami konieczne jest załączenie instrukcji obsługi dostosowanej do potrzeb osób starszych (odpowiednia czcionka, instrukcja ze zdjęciami jak działać krok po kroku, uwzględniająca funkcjonalność sprzętu i sposób pielęgnacji, musi też zawierać dedykowany numer serwisowy, zalaminowana)
    • opaska bezpieczeństwa winna być połączona z usługą operatora pomocy „opieki na odległość”
  2. Obsługa systemu „opieki na odległość” na okres od daty podpisania umowy do 31.12.2022r.-
    W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, ma umożliwiać połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą.
    Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (posiadający kwalifikacje do wykonywania zawodu ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej (np. pracownika socjalnego czy opiekunkę środowiskową) lub wezwać służby ratunkowe.
    Do zadań wykonawcy będzie również należało:
    • zapewnienie dyżuru w punkcie operacyjnym i gotowości do przyznania natychmiastowej pomocy po otrzymaniu sygnału;
    • automatyczną identyfikację osoby wzywającej pomoc oraz ustalenie przyczyny użycia przycisku, powiadomienie wskazanych osób z listy kontaktów w ustalonej kolejności, w razie konieczności wezwanie odpowiednich służb, telefoniczne nadzorowanie przebiegu sytuacji;
    • dostarczenie comiesięcznych raportów oraz raportu końcowego z wykonywania usług obejmujących w szczególności: liczbę osób objętych usługą, rodzaju i ilości podjętych działań oraz rodzaju podjętej interwencji w przypadku wywołania sygnału i ich wyniku;
      Dodatkowo powyższe informacje winny być przekazywane na każde żądanie zamawiającego.
  3. Opis warunków udziału w postępowaniu:
    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki dopuszczające do realizacji zamówienia:
    1. wymagane jest prowadzenie przez wykonawcę centrum całodobowego monitoringu.
    2. wymagane jest posiadanie certyfikatów potwierdzających jakość opasek bezpieczeństwa w zakresie posiadania znaku CE,
    3. wykonawcy znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,

      Wykonawca wypełni i złoży wraz z ofertą stanowiącą załącznik nr 1 podpisany przez osoby do tego uprawnione
      Wykonawca, który nie spełni powyższych wymagań nie przejdzie pozytywnej oceny formalnej, jego oferta zostanie odrzucona, bez dalszej oceny merytorycznej.
  4. Ofertę należy złożyć na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do ogłoszenia
    Inne informacje:
    1. Oferta powinna być sporządzona na formularzu ofertowym, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
    2. Zaoferowana cena musi być wyrażona jako cena brutto w złotych polskich wg obowiązujących przepisów na dzień sporządzenia oferty i określać wartość przedmiotu zamówienia w sposób kompletny i jednoznaczny.
    3. Ceny należy podać z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Rozliczenia dokonywane będą wyłącznie w PLN.
    4. Oferta, musi być podpisana przez upoważnionego Przedstawiciela lub Przedstawicieli Wykonawcy, zgodnie z wpisem w odpowiednim dokumencie uprawniającym do reprezentowania i występowania w imieniu Wykonawcy.

      Wymagane dokumenty należy złożyć w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie przy ul. Starowiejskiej 22b, do dnia 10 czerwca 2022r. (jako prawidłowe uznane będzie także złożenie oferty drogą elektroniczną poprzez przesłanie skanu podpisanego dokumentu na adres ops@um.andrychow.pl) – liczy się data wpływu do Ośrodka, z dopiskiem: „Dotyczy zamówienia publicznego pn. ,,Zakup urządzeń do świadczenia usługi ,,opieki na odległość” przy użyciu tzw. ,, opasek bezpieczeństwa” wraz z zakupem usługi obsługi systemu polegającej na sprawowaniu całodobowej opieki na odległość nad seniorami przez centrum monitoringu” Oferty niekompletne lub które wpłyną do Ośrodka po określonym wyżej terminie nie będą rozpatrywane.


      Dodatkowa informacja
      W związku z trwającą agresją wojskową Rosji wobec Ukrainy oraz doniesieniami o okrucieństwach popełnianych przez rosyjskie siły zbrojne w Ukrainie w ramach piątego pakietu sankcji gospodarczych i indywidualnych wobec Rosji w dniu 8 kwietnia 2022 r. Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), które ustanawia ogólnounijny zakaz udziału rosyjskich wykonawców w zamówieniach publicznych i koncesjach udzielanych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Przepisy rozporządzenia 2022/576 weszły w życie następnego dnia po publikacji, tj. w dniu 9 kwietnia 2022 r.

      Na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) zostały dodane przepisy art. 5k w następującym brzmieniu:

      1. Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem:
        1. obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji;
        2. osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub
        3. osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
      2. Na zasadzie odstępstwa od ust. 1 właściwe organy mogą zezwolić na udzielenie i dalsze wykonywanie zamówień, których przedmiotem jest:
        1. eksploatacja, utrzymanie, likwidacja potencjału jądrowego do zastosowań cywilnych, i gospodarowanie odpadami promieniotwórczymi pochodzącymi z tego potencjału, zaopatrzenie go w paliwo, ponowne przetwarzanie paliwa i zapewnienie jego bezpieczeństwa, oraz kontynuacja projektowania, budowy i oddania do eksploatacji potrzebne do ukończenia cywilnych obiektów jądrowych, a także dostawa prekursorów do wytwarzania medycznych radioizotopów i na potrzeby podobnych zastosowań medycznych, technologii krytycznych na potrzeby monitorowania promieniowania środowiskowego, jak również współpraca w dziedzinie cywilnego wykorzystania energii jądrowej, w szczególności w dziedzinie badań i rozwoju;
        2. współpraca międzyrządowa w ramach programów kosmicznych;
        3. dostarczanie absolutnie niezbędnych towarów lub świadczenie absolutnie niezbędnych usług, które mogą być dostarczane lub świadczone wyłącznie przez osoby, o których mowa w ust. 1, lub których dostarczenie lub świadczenie w wystarczającej ilości lub w wystarczającym wymiarze mogą zapewnić wyłącznie osoby, o których mowa w ust. 1;
        4. funkcjonowanie przedstawicielstw dyplomatycznych i konsularnych Unii i państw członkowskich w Rosji, w tym delegatur, ambasad i misji, lub organizacji międzynarodowych w Rosji korzystających z immunitetów zgodnie z prawem międzynarodowym;
        5. zakup, przywóz lub transport gazu ziemnego i ropy naftowej, w tym produktów rafinacji ropy naftowej, a także tytanu, aluminium, miedzi, niklu, palladu i rudy żelaza z Rosji lub przez Rosję do Unii; lub
        6. zakup, przywóz lub transport do Unii węgla oraz innych stałych paliw kopalnych, wymienionych w załączniku XXII, do dnia 10 sierpnia 2022 r.
      3. Zainteresowane państwo członkowskie informuje pozostałe państwa członkowskie oraz Komisję o każdym zezwoleniu udzielonym na podstawie niniejszego artykułu w terminie dwóch tygodni od udzielenia zezwolenia.
      4. 4. Zakazy ustanowione w ust. 1 nie mają zastosowania do wykonywania do dnia 10 października 2022 r. umów zawartych przed dniem 9 kwietnia 2022 r”.
        Rozporządzenie 2022/576 ma zasięg ogólny i obowiązuje bezpośrednio we wszystkich państwach członkowskich.
        W konsekwencji od dnia 9 kwietnia 2022 r. zamówienia o wartości równej lub przekraczającej progi unijne udzielane zgodnie z przepisami ustawy – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1121, 1598, 2054 i 2269 oraz z 2022 r. poz. 25) oraz zamówienia o wartości równej lub przekraczającej progi unijne wyłączone na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 3 i 4, art. 11 ust. 1 pkt 1-5 i 7-10, art. 13 ust. 1 pkt 3-8, art. 363 ust. 1, art. 365 i art. 366 ustawy – Prawo zamówień publicznych, a także koncesje o wartości równej lub przekraczającej próg unijny udzielane zgodnie z przepisami ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz.U. z 2021 r. poz. 541) oraz koncesje o wartości równej lub przekraczającej próg unijny wyłączone na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 2 lit. b)-f), pkt 3 lit. a) i c)-k) oraz pkt 4-13 ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi nie mogą być udzielane podmiotom rosyjskim w rozumieniu przepisów rozporządzenia 833/2014 zmienionego rozporządzeniem 2022/576. Zakaz obejmuje również podwykonawców, dostawców i podmioty, na których zdolności wykonawca lub koncesjonariusz polega, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia lub koncesji. W odniesieniu do umów w sprawie zamówienia publicznego i umów koncesji zawartych przed dniem 9 kwietnia 2022 r. zakaz udziału rosyjskich wykonawców w rozumieniu przepisów rozporządzenia 833/2014 zmienionego rozporządzeniem 2022/576 zacznie obowiązywać po upływie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia 2022/576, tj. w dniu 10 października br.

 

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej
Elżbieta Prus

 

Program korpus wsparcia (580 KB, .pdf)