Nowy rok, nowe możliwości… Styczeń w Klubie Integracji Społecznej

Powiększ obraz

Jednym z ważniejszych elementów w polskim domu jest rodzinny stół. Tradycja wspólnych posiłków zakorzeniona jest w nas od wieków. Jedzenie jest nie tylko samym aktem fizjologicznego spożywania pokarmów, ale też czynnością społeczną. Wspólne przygotowywanie posiłku to moment, w którym obdarzamy się zainteresowaniem, czasem oraz nawiązujemy i zacieśniamy relacje. Uczestnicy grupy wsparcia „Kręgi wsparcia” na jednym ze spotkań uczestniczyli we wspólnym przygotowywaniu posiłku. Była to świetna okazja na rozmowę i wysłuchanie.

W ramach zajęć z rękodzieła uczestniczki – wykazując się kreatywnością oraz aktywnością twórczą – uszyły torby i kosmetyczki przydatne w życiu codziennym.
W trakcie warsztatów krawieckich panie nie tylko wykorzystują nowe tkaniny i dekoracje. Nadają również drugie życie odzieży używanej. Tym samym w minimalnym stopniu przyczyniają się do ratowania naszej planety oraz kształtują postawy proekologiczne.
Panie wykonały również świece zapachowe na umilenie długich zimowych wieczorów.
Poprzez warsztaty uczestniczki budują pewność siebie, dzięki satysfakcji, jaką daje im samodzielnie wykonany przedmiot. Spotkania są doskonałą okazją do ćwiczenia uważności czy cierpliwości oraz świetną zabawą i przyjemnym tłem do swobodnych rozmów.