Małopolski Tele-Anioł

„Małopolski Tele-Anioł” to projekt, którego celem jest poprawa jakości życia osób starszych, niepełnosprawnych i niesamodzielnych. Opaska, która działa jak telefon komórkowy – pozwala na połączenie z centrum medycznym, może uratować życie.

Plakat z informacjami zawartymi w treści artykułu. Na plakacie zdjęcia dostępnych opasek. Na dole logotypy: Andrychów, Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie, Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Małopolska, Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Opaska posiada dwa przyciski – czerwony z napisem SOS, który służy do wezwania pomocy i zielony, umożliwiający odbieranie połączeń od bliskich oraz od Centrum Teleopieki. Dostępna jest w dwóch wersjach. W przypadku złego samopoczucia należy nacisnąć przycisk SOS – wówczas następuje wezwanie pomocy przez opaskę i rozmowa z ratownikiem, a później przyjazd pomocy medycznej.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie oferuje pomoc w pozyskaniu i wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz ewentualnie przesłanie formularza do biura projektu „Małopolski Tele-Anioł”. Formularze są do odbioru w Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie ul. Starowiejska 22 b na Dzienniku Podawczym lub u pracowników socjalnych.

pobierz formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji: www.malopolska.pl/teleaniol, www.opsandrychow.pl

Telefon seniora: 531 094 775 (w godzinach od 7.00 do 15.00)