Kocham siebie, bo jestem

Akceptacja własnych słabości i umiejętność dostrzegania swoich zalet nie należą do prostych umiejętności, ale są możliwe. Przekonały się o tym uczestniczki warsztatów „Jestem ważna. Jestem wystarczająca”, które poprowadziła Marzena Kopta – trener komunikacji i coach.

Warsztaty składały się z dwóch części – pierwsza z nich odbyła się 5 października, a druga – 12 października. Kobiety, które wzięły w nich udział, miały okazję, by porozmawiać na temat swoich pragnień i ograniczeń, a także słabych i mocnych stron. Prowadząca przekonywała je, że miłość do siebie powinna być bezwarunkowa – nie można uzależniać jej od własnych sukcesów albo talentów ani od opinii innych osób. Wystarczającym powodem do miłości jest fakt, że istniejemy. „Kocham siebie, bo jestem” – mówiła Marzena Kopta, tłumacząc, że na takiej postawie polega poczucie własnej wartości.

Warsztaty „Jestem ważna. Jestem wystarczająca” zostały zorganizowane przez Dział Profilaktyki Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie w ramach Andrychowskich Dni Profilaktyki.

Na zdjęciu Marzena Kopta prowadząca warsztaty