Wirtualny IV Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2020

Powiększ obrazMłodzi ludzie w żółtych koszulkach, z balonami w rękach

Przed nami obchody IV Małopolskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegoroczne obchody będą wyjątkowe! Teraz nie możemy się spotkać i świętować razem, dlatego Małopolski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zachęca do świętowania wirtualnego.

W maju świętujemy wirtualnie

Nawiązując do Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, przypadającego 5 maja, cała Małopolska będzie świętować już po raz czwarty! W tym ciężkim dla nas wszystkich okresie zwróćmy uwagę społeczeństwa na problemy osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz trudności, z którymi borykają się w codziennym życiu. Zachęcamy do śledzenia profilu Oddziału Małopolskiego PFRON oraz wydarzenia Małopolski Dzień Godności 2020 na Facebooku,  gdzie będą pojawiać się kolejne informacje dotyczące tegorocznych wirtualnych obchodów.

Wydarzenie na Facebooku

Na Facebooku szukajcie wydarzenia Małopolski Dzień Godności 2020 , gdzie będziemy razem świętować i wspominać wspólne obchody w latach 2017-2019. Materiały dotyczące Dnia Godności będą pojawiać się na naszym profilu na Facebooku, Twitterze oraz stronie internetowej. Posty i materiały oznaczone będę #MałopolskiDzieńGodności2020 i #ŚwiętoGodności2020. W ramach akcji Oddział udostępni również nakładkę na zdjęcie profilowe – na znak solidarności z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dodaj nakładkę do swojego zdjęcia profilowego na Facebooku, w ten sposób 5 maja okażesz wsparcie!

Co należy zrobić? Udostępnij post i oznacz hasztagiem!

Wszystkie osoby i organizacje, które brały udział w dotychczasowych małopolskich obchodach oraz te, które chcą dołączyć do tegorocznej akcji zachęcamy do udostępniania zdjęć i postów w wydarzeniu na Facebooku oraz oznaczania ich #MałopolskiDzieńGodności2020 i #ŚwiętoGodności2020.
Nagrajcie życzenia z okazji Dnia Godności, udostępnijcie film lub zdjęcie! Na Facebooku w wydarzeniu Małopolski Dzień Godności 2020 możecie też udostępnić zdjęcia z majowych uroczystości, które organizowaliście lub w których uczestniczyliście w latach ubiegłych: w „Święcie Godności” w Starym Sączu, w marszach godności, spotkaniach i piknikach integracyjnych, dniach otwartych w placówkach oraz wystawach na terenie całego województwa. Materiały zamieszczajcie w wydarzeniu i oznaczajcie #MałopolskiDzieńGodności2020 i #ŚwiętoGodności2020
W szczególności zachęcamy do składania życzeń i przesyłania serdeczności! Nie możemy się spotkać, ale mimo to możemy razem świętować! Niech to wspólne wirtualne święto zapełni się pięknymi wspomnieniami i tegorocznymi życzeniami.

W maju świętujmy razem! Małopolski Dzień Godności po raz czwarty

Od 2017 roku Oddział Małopolski zaprasza do współpracy przy organizacji obchodów m.in. starostwa powiatowe, organizacje pozarządowe, warsztaty terapii zajęciowej i środowiskowe domy samopomocy. Inicjatywa spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Na terenie całego Województwa Małopolskiego w maju i czerwcu odbywały się wydarzenia organizowane w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ostatnie trzy lata to ponad 10 tysięcy osób, które uczestniczyły w „Święcie Godności” w Starym Sączu, w marszach godności, konferencjach, spotkaniach, piknikach integracyjnych, dniach otwartych w placówkach i wystawach.

Teraz świętujmy wirtualny IV Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2020 – świętujmy z wielką nadzieją, że wszyscy razem spotkamy się w przyszłym roku!

Źródło – Małopolski Oddział PFRON

Plakat przedstawiający obchody Małopolskiego Dnia Godności w poprzednich latach