Więcej osób skorzysta z programu „Dobry Start”

Powiększ obrazNa zdjęciu stół, na nim kredki ołówkowe i woskowe, długopisy, farby i pędzle, karteczki samoprzylepne, kostki do gry, spinacze biurowe

Trwa przyjmowanie wniosków o otrzymanie wsparcia w ramach programu „Dobry Start”. O tym, na czym polega program, komu przysługuje świadczenie i w jaki sposób można złożyć wniosek, na antenie Radia Andrychów mówiła Dagmara Chowaniec, kierownik Działu Świadczeń dla Rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie.

W ramach programu „Dobry Start” można otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł, przewidziane dla uczniów, którzy w tym roku rozpoczną rok szkolny. Programem objęte są dzieci w wieku szkolnym, a także uczący się dorośli, do ukończenia 20 roku życia. Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności mogą otrzymywać wsparcie do momentu, gdy skończą 24 lata. „Od sierpnia tego roku katalog osób, które skorzystają z programu, będzie szerszy, ponieważ zmieniła się definicja szkoły. Do tej pory „szkoła” to była każda za wyjątkiem szkoły dla dorosłych, natomiast od sierpnia świadczenie jest przewidziane również dla osób, które chodzą do szkół dla dorosłych” – zaznaczyła Dagmara Chowaniec.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, która odbyła się w Radiu Andrychów:

Wnioski o przyznanie świadczenia w ramach programu „Dobry Start” będą przyjmowane do końca listopada w Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie, przy ul. Starowiejskiej 22 B.