„Wakacyjny Przystanek Przygoda” dobiegł końca…

Powiększ obrazdzieci pozują w miodowym królestwie

Nadszedł czas podsumowań. Wraz z końcem lipca, dobiegła końca półkolonia „Wakacyjny Przystanek Przygoda” zorganizowana przez Świetlicę Środowiskową „Przystanek Przygoda”. Podczas trzech tygodniowych turnusów, które trwały od 3 lipca 2023 r. do 21 lipca 2023 r., sześćdziesiąt dzieci z terenu Gminy Andrychów miało okazje skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w trakcie trwania tygodniowych turnusów.

Poniedziałki zaczynały się integracją, zapoznaniem, wspólna zabawą, jednak głównym celem tego dnia było przygotowywanie pysznych gofrów, podczas warsztatów kulinarnych. Nasza kreatywność nie miała granic i w trakcie trwania każdych zajęć tworzyliśmy kolorowe, bogate w owoce oraz słodkości gofry, które następnie znikały z talerzy w mig!

Wtorki były pełne przygód. Ruszaliśmy na wycieczkę do „Zbójowiska” w Targanicach, żeby miło spędzić czas w konnym powozie, a następnie udać się na pyszne kiełbaski, słodkości oraz wziąć udział w atrakcyjnych zabawach przygotowanych przez Pana Łukasza oraz jego żonę. Zabawom nie było końca, a dobre humory towarzyszyły nam również podczas spacerów po okolicznym lesie.

We środy również wybieraliśmy się na wycieczkę. Tym razem czekała nas dalsza podróż, bo do Gliwic, żeby odwiedzić i spędzić kolorowo czas w „Funzeum” czyli muzeum kolorów i światła. W trakcie zwiedzania i przechodzenia przez pokoje pełne kolorów i interaktywnych instalacji, przewodnicy opowiadali o tychże kolorach, zachęcali nas do zabawy wśród instalacji i do zgłębiania wiedzy na temat kolorów. Po zwiedzaniu był czas na pyszne fun-dogi oraz szaleństwo w strefie zabawy, gdzie czekał na nas basen z kulkami, podniebny plac zabaw, czy świecąca podłoga do tańca.

Czwartki poświęcaliśmy na warsztaty z „Fabryką Kreatywności”. Naszym gościem był Pan Przemysław, który uczył nas jak robić mydło. Podczas warsztatów mydlarskich, każdy z uczestników mógł wykonać dwa mydełka o dowolnym kolorze, kształcie oraz zapachu! W dalszej części warsztatów, Pan Przemek eksperymentował, wywabiał dżina z butelki oraz zdradzał tajniki działania naszych zmysłów. Opowiadał również o rozwoju piśmiennictwa i zaskakiwał nas różnego rodzaju ciekawostkami naukowymi.

W piątki następowało istne szaleństwo. Świetlicę odwiedzał Pan Humorek, który podczas animacji, zabierał nas w odległe krainy piratów, zwierząt, a w czasie pokazu magii i iluzji, zaskakiwał magicznymi sztuczkami, które robiły na nas niesamowite wrażenie! Kulminacyjną częścią programu Pana Humorka, było robienie baniek mydlanych, ale nie takich zwykłych. Tworzyliśmy razem bańki z piany, bańki dymne, a największym hitem okazały się bańki ogniowe, które wydobywały z naszych gardeł okrzyki zachwytu.

Trzy tygodnie świetnej zabawy zleciały bardzo szybko. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wyruszenie z nami w tą wspaniałą przygodę. Życzymy wszystkim udanej reszty wakacji i do zobaczenia we wrześniu!