VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

Powiększ obrazZdjęcie grupowe seniorów na Rynku Głównym w Krakowie

W dniu 19.09.2019 r. po raz kolejny Seniorzy z Gminy Andrychów wraz z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie uczestniczyli w VI Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyło ponad 1 500 Seniorów z całej Polski, oraz z czterech państw: Białorusi, Rosji, Ukrainy i Litwy.

Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to wspaniałe wydarzenie, którego celem jest kształtowanie i utrwalanie wśród seniorów postawy aktywnego obywatela, a także integrowanie poprzez budowanie świadomości ekonomicznej, prawnej, związanej z bezpieczeństwem oraz prozdrowotnej osób 60+.

Wydarzenie zainaugurowała Msza Święta w Kościele Mariackim, po której Seniorzy w uroczystym pochodzie udali się do Kina Kijów, gdzie odbyła się konferencja – wykłady specjalistów na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz aktywizacji seniorów, bezpłatne badani i konsultacje. Poza częścią wykładową odbyła się również część rozrywkowa – Pokaz Mody Stylowych Seniorek wraz z imprezą integracyjną, którą poprowadziła DJ Wika.

Gmina Andrychów zajęła II miejsce w plebiscycie „Gmina przyjazna Seniorom” z uwagi na fakt, iż rozdała ponad 5 100 Ogólnopolskich Kart Seniora. W imieniu Gminy Andrychów nagrodę odebrały przedstawicielki Ośrodka Pomocy Społecznej Klaudia Skrzypiec oraz Magdalena Brońka.

Poniżej galeria zdjęć z Senioraliów: