Spotkanie konsultacyjno-superwizyjne

Powiększ obrazOtwarty notes, na nim cienkopis

Za nami kolejne spotkanie konsultacyjno – superwizyjne zaplanowane na ten rok dla osób pracujących bezpośrednio z członkami rodzin uwikłanych w zjawisko przemocy domowej. Miało ono miejsce w dniu 16 listopada 2022 r. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie – sala Klubu Integracji Społecznej). W spotkaniu uczestniczyli specjaliści pracujący w grupach roboczych: pracownicy socjalni, dzielnicowi, pedagodzy oraz psycholog.
Podczas spotkania dzielimy się z innymi swoimi trudnościami, wątpliwościami i pomysłami związanymi z wykonywaną przez nas pracą, omawiamy przypadki, które sprawiają nam szczególną trudność. Superwizja to wzajemna wymiana doświadczeń, przemyśleń, wspólne zastanawianie się nad źródłami trudności, szukanie istoty problemu, dochodzenie do nowych rozwiązań.
Spotkania odbywają się cyklicznie pod okiem doświadczonego superwizora. Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż chcemy, aby nasza pomoc była skuteczna i profesjonalna, co jest niezmiernie istotne w pracy z rodzinami uwikłanymi w zjawisko przemocy domowej.