Spotkanie edukacyjno-informacyjne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin

Powiększ obrazMężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim, towarzyszy mu zdrowa osoba

Dzisiaj, 30 sierpnia w Domu Kultury w Sułkowicach Łęgu, w godzinach między 16:00 a 19:00 odbędzie się spotkanie edukacyjno-informacyjne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. 

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu serwisu informacyjnego Radia Andrychów:

Treść audycji w formie tekstowej:

Gmina Andrychów Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie realizuje zadanie związane z rozwojem pomocy społecznej poprzez projekt socjalny, który ma na celu wsparcie i aktywizację osób niepełnosprawnych poprzez realizację projektu socjalnego „Kręgi wsparcia”. Powyższe zadanie dofinansowane jest ze środków otrzymanych od wojewody.

30 sierpnia w Domu Kultury w Sułkowicach Łęgu, w godzinach między 16:00 a 19:00 odbędzie się spotkanie edukacyjno-informacyjne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, mające na celu podniesienie poziomu wiedzy i świadomości społeczności lokalnej na temat problematyki osób niepełnosprawnych. Cele przedsięwzięcia to uwrażliwienie uczestników spotkania na problematykę niepełnosprawności, kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych, łamanie stereotypów funkcjonujących w świadomości społecznej dotyczących osób niepełnosprawnych, integracja uczestników, udzielenie informacji na temat form wsparcia dla osób niepełnosprawnych w Ośrodku Pomocy Społecznej oraz innych instytucjach na terenie powiatu.

Przypomnijmy, spotkanie 30 sierpnia w Domu Kultury w Sułkowicach Łęgu między 16:00 a 19:00.