Oferta pracy – Referent w Dziale Finansowo-Księgowym

Powiększ obrazKalkulator, długopis, kartka papieru
  1. Wymagania niezbędne:
    • a) obywatelstwo polskie;
    • b) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
    • c) osoba nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
    • d) nieposzlakowana opinia;
    • e) wykształcenie ekonomiczne, minimum średnie,
    • f) doświadczenie w zakresie obsługi finansowo – księgowej w (potwierdzone zakresem czynności, zaświadczeniem lub innym dokumentem) minimum – 1 rok przy wykształceniu wyższym, 5 lat przy wykształceniu średnim.
    • g) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na ww. stanowisku;
    • h) wymagana bardzo dobra znajomość obsługi komputera oraz urządzeń biurowych.
  2. Wymagania dodatkowe:
    • a) znajomość programów biurowych: WORD, Excel;
    • b) odpowiedzialność, rzetelność, terminowość, dokładność i sumienność w załatwianiu spraw, komunikatywność, samodzielność;
    • c) umiejętność organizacji własnej pracy;
    • d) umiejętność działania w warunkach stresowych;
    • e) umiejętność interpretacji i stosowania przepisów prawnych;
    • f) umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu;
    • g) umiejętność analitycznego myślenia;
    • h) dyspozycyjność;
    • i) poprawna komunikacja pisemna;
    • j) mile widziane doświadczenie w pracy w jednostce budżetowej, w dziale finansowo – księgowym;
    • k) mile widziane osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.
  3. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
    • a) obsługa programu finansowo – księgowego,
    • b) dekretacja dowodów księgowych zgodnie z planem kont i klasyfikacja budżetową,
    • c) wprowadzanie dokumentacji związanej z ewidencją środków trwałych i pozostałych środków trwałych do programu księgowego oraz do księgi inwentarzowej i księgi środków trwałych,
    • d) sporządzanie obowiązujących deklaracji, sprawozdań i informacji,
    • e) wystawianie not księgowych , faktur VAT,
    • f) rozliczanie inwentaryzacji (wycena spisu z natury, ustalenie różnic inwentaryzacyjnych i ich wycena),
    • g) kontrola dokumentów księgowych i prowadzenie rejestru faktur i rachunków w podziale na kategorie zakupowe,
    • h) kompletowanie bieżących dowodów finansowo – księgowych i nadzór nad prawidłowym przechowywaniem dokumentów oraz archiwizacja,
    • i) wykonywanie innych niezbędnych czynności służbowych zleconych przez Dyrektora lub Głównego Księgowego wynikających z bieżących potrzeb związanych z funkcjonowaniem Działu Finansowo-Księgowego.
  4. Warunki pracy:
    • a) Rodzaj umowy – umowa na zastępstwo,
    • b) wymiar czasu pracy – pełny etat,
    • c) praca w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie ul. Starowiejska 22b, parter;
    • d) praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasy pracy;
  5. Wymagane dokumenty:
    • a) życiorys (CV) i list motywacyjny,
    • b) podpisana przez kandydata zgoda na przetwarzanie danych osobowych wraz z klauzulą informacyjną  stanowiące załącznik do niniejszego ogłoszenia;
    • c) kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
    • d) kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe/ kserokopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe kandydata/,
    • e) oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na podjęcie zatrudnienia,
    • f) oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych;
    • g) świadczenie kandydata, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  6. Określenie terminu, sposobu i miejsca złożenia dokumentów:
    • a) dodatkowe pytania proszę kierować do Działu Osobowo – Organizacyjnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie – nr telefonu: 33 875 33 00, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 19.00,
    • b) wymagane dokumenty należy składać:
      • pocztą tradycyjną  na adres Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie,
        Starowiejska 22b, 34-120 Andrychów lub
      • osobiście w siedzibie Ośrodka, przy ulicy Starowiejskiej 22b (Dziennik Podawczy, pok. 52)
      • z uwagi na wprowadzony stan epidemii związany z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 – pocztą elektroniczną na adres: ops@um.andrychow.plw postaci skanów podpisanych własnoręcznie dokumentów lub z użyciem profilu zaufanego w terminie do 14.03.2021 r.
    • c) OPS nie przywiduje zwracania dokumentacji poszczególnym wnioskodawcom, bez względu na wynik postępowania,
    • d) Możliwa praca w systemie zmianowym,

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej
Elżbieta Prus

Załącznik do ogłoszenia (20,3 KB, docx)