Niebezpieczny Internet

Powiększ obrazDziewczyna przed laptopem

Ze względu na zdalne nauczanie, dzieci i młodzież spędzają mnóstwo czasu przed komputerem, ich dostęp do sieci jest prawie nieograniczony, dlatego są bardziej niż kiedykolwiek wcześniej narażone na zagrożenia związane m.in. z uzależnieniem od komputera lub Internetu oraz szkodliwymi treściami, np. pornograficznymi czy przemocowymi. Jak sobie poradzić z tym problemem? Na to pytanie na antenie Radia Andrychów odpowiedziała Marta Kajzer – kierownik Działu Profilaktyki Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji dostępnej na stronie internetowej Radia Andrychów. 

Zapis tekstowy rozmowy do pobrania (11,1 KB, odt)

29 października odbyło się szkolenie online pt. „Nowe media a zaburzone zachowania u dzieci”. Poprowadziła je Katarzyna Kudyba – pedagog i trener w zakresie profilaktyki uzależnień. Szkolenie zostało zorganizowane przez Dział Profilaktyki Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie, a przeznaczone dla pracowników OPS, pedagogów szkolnych, nauczycieli, przedstawicieli służb i wszystkich, którzy pracują z dziećmi, młodzieżą albo rodzicami. 

Mieszkańcy Gminy Andrychów, którzy przypuszczają, że ich dzieci mają problem z uzależnieniem od komputera lub Internetu albo borykają się ze skutkami niewłaściwych treści pochodzących z Internetu, mogą skontaktować się z konsultantem w Punkcie Konsultacyjnym lub psychologiem. Więcej informacji można otrzymać pod numerem telefonu: 33 875 24 29.