Luty w Klubie Integracji Społecznej

Powiększ obraz

Luty większości z nas kojarzy się z Walentynkami – świętem, podczas którego ludzie okazują sobie wzajemną miłość i sympatię, obdarowując się nawzajem prezentami i upominkami. Tego dnia w Klubie Integracji Społecznej odbyły się zajęcia z wykonywania dekoracyjnych mydełek zapachowych. Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka były oryginalnym pomysłem na podarek z okazji tego wyjątkowego dnia.

 

W obecnych czasach bibułkarstwo zaliczane jest do grupy zanikających rękodzieł ludowych. Polega ono na tworzeniu kolorowych polnych i ogrodowych kwiatów, z papieru bibuły czy krepiny. Jest nieodłącznym elementem małopolskiej i podkarpackiej tradycji. Zajmowały się nim przede wszystkim kobiety szczególnie w długie zimowe wieczory. Kwiatami ozdabiano przydrożne figury, obrazy czy domowe ściany. Robiono z nich palmy wielkanocne, dodawano do wieńców dożynkowych, a nawet do ozdabiania rodzinnych grobów.
Chcąc powrócić do tradycji naszych babć, uczestniczki Klubu Integracji Społecznej wzięły udział w zajęciach z wykonywania kwiatów z bibuły. Warsztaty sprawiły paniom wiele radości, dlatego kolejne spotkanie z robienia wiosennych kwiatów zaplanowano z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.