Jak zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej by zwiększyć swoje szansę na znalezienie  zatrudnienia?

Powiększ obrazNotes, obok trzy ołówki

Jak zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej by zwiększyć swoje szansę na zdobycie zatrudnienia? Odpowiedź na to, jak i wiele innych pytań, otrzymało w trakcie warsztatów „Autoprezentacja w rozmowie kwalifikacyjnej” 10-ciu uczestników Klubu Integracji Społecznej w Andrychowie.
Spotkania z Panią Kingą – kwalifikowanym Doradcą Zawodowym, odbywały się przez 3 dni, od szóstego do ósmego grudnia 2023r. w tutejszym Klubie. W trakcie zajęć uczestnicy – osoby bezrobotne, dowiedzieli się m.in. jakie czynniki wpływają na pozytywny odbiór podczas rozmów kwalifikacyjnych, ćwiczyli umiejętności interpersonalne, tworzyli wizytówkę idealnego kandydata do pracy.
W myśl zasady „Jak Cię widzą tak Cię piszą” uświadomili sobie rolę pierwszego wrażenia.
Istotnym elementem były ćwiczenia symulacyjne z wykorzystaniem kamery cyfrowej. Oprócz trenowania kontaktu telefonicznego z pracodawcą, oraz samej rozmowy kwalifikacyjnej, mieli możliwość poznania sposobów negocjacji warunków pracy oraz płacy.

Na zakończenia zajęć uczestnicy otrzymali książkę „Praca jak napisać skuteczne CV” oraz torby autoprezentacyjne, czyli zestawy zawierające kosmetyki i przybory, niezbędne do przygotowania się i schludnego wyglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Trzymamy kciuki za naszych uczestników warsztatów i życzymy im samych skutecznych rozmów kwalifikacyjnych.