IV Piknik Rodzinny już za nami

Powiększ obrazUczestnicy pikniku przy stole

W sobotnie południe 21 września 2019 r. rodziny z dziećmi spotkały się na terenie Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Andrychowie w ramach IV Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Zespół ds. Asysty Rodzinnej.

Tegoroczna aura sprzyjała zaplanowanym atrakcjom. Od godziny 10.00 dorośli członkowie rodzin rozpoczęli prace związane z przygotowaniem prażonek (tj. obieranie ziemniaków, krojenie cebuli, kiełbasy, boczku, kapusty, kopru). Następnie wszystkie produkty zostały wymieszane, przyprawione, wrzucone do garnków i wstawione do ogniska, którego doglądali mieszkańcy Schroniska. Podczas oczekiwania na prażonki dzieci wspólnie przygotowały wspólną pracę plastyczną nawiązującą do jesiennej pory roku.

Uczestnicy Pikniku mieli okazję samodzielnie sporządzić zdrowe i pożywne soki z owoców i warzyw, m.in. jabłek, cytrusów, marchwi, jarmużu i melisy. Orzeźwiający napój nawet największym przeciwnikom warzyw bardzo smakował.

Udostępniona przez firmę Dream-Event dmuchana zjeżdżalnia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych. Bańki mydlane unoszące się w powietrzu, dzięki wykorzystaniu wytwornicy baniek użyczonej przez Państwa Magdalenę i Przemysława Byrskich wprowadziły nas w bajkową atmosferę. Nie zabrakło również zabaw ruchowych przy rytmicznej muzyce. Kiedy w powietrzu zaczął unosić się zapach gotowych prażonek, wszyscy wspólnie usiedli do stołu, aby delektować się ich smakiem. Zwieńczeniem spotkania było rozdanie upominków dla dzieci dzięki uprzejmości Państwa Magdaleny i Przemysława Byrskich.

Impreza została zorganizowana przez Zespół ds. Asysty Rodzinnej Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie w ramach projektu socjalnego pn. Działania psychoprofilaktyczne skierowane do rodzin z grup ryzyka objętych wsparciem asystenta rodziny „Piknik Rodzinny” oraz projektu pn. POMOST skierowanego do mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Andrychowie.

Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie rzeczowe w realizacji Pikniku:  MSH Wizan, PSS Społem, Firmie Dream-Event, Państwu Magdalenie i Przemysławowi Byrskim.

Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę mieszkańców Schroniska, którzy już po raz czwarty ugościli nas na terenie ogrodu. 

Poniżej galeria zdjęć z pikniku: