Dzień Bezpiecznego Internetu w Świetlicy

Powiększ obrazNa zdjęciu dzieci prezentują plakaty z hasłami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z internetu: szanuj siebie, szanuj innych, zabezpiecz swój komputer, przestrzegaj prawa, mów, jeśli coś jest nie tak, nie ufaj osobom poznanym w sieci, nie podawaj swoich danych, dbaj o swoją prywatność, pomyśl, zanim wrzucisz.

Świetlica Środowiskowo-Socjoterapeutyczna  OPS w Andrychowie jak co roku czynnie włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Wychowawcy podczas zajęć rozmawiali ze swoimi podopiecznymi o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie.

Dzieci poznały 4 podstawowe zasady bezpieczeństwa w Sieci: chroń dane; zabezpiecz swój komputer; mów, gdy coś cię niepokoi; nie ufaj osobom poznanym w sieci.  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wychowankowie chętnie dzielili się swoją wiedzą w tym temacie, zadawali pytania, wykonywali ćwiczenia, a także uświadomili sobie, że każdy z użytkowników Internetu ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska. Patronatem honorowym akcję objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Komendę Główną Policji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Galeria zdjęć z Dnia Bezpiecznego Internetu w Świetlicy: