Siedzą dzieci w sieci. Zrozumieć świat online

Powiększ obrazmłoda dziewczyna wpatrzona w ekran komputera, w szkłach okularów ma odbite litery wyświetlane na monitorze

Zapraszamy rodziców, mieszkańców Gminy Andrychów na bezpłatne warsztaty „Siedzą dzieci w Sieci. Zrozumieć świat online”. Warsztaty odbędą się 9 listopada 2021 r. w godz. 17:00-19:00 w Ośrodku Pomocy Społecznej (Dział Profilaktyki Środowiskowej) przy ul. Metalowców 10 w Andrychowie.

  • Zapoznaj się z możliwościami działania i zagrożeniami w Sieci
  • Poznaj sposoby postępowania z dzieckiem zagrożonym uzależnieniem behawioralnym

Dowiesz się praktycznych informacji:

  • co chroni dziecko przed uzależnieniami od komputera i sieci
  • jak wygląda przykładowy regulamin korzystania z komputera i telefonu
  • jakie czynności alternatywne powinno wykonywać dziecko
  • jakie zachowania ryzykowne podejmują dzieci w Sieci

Prowadzący podpowie, jak nauczyć dziecko kontroli używania nowych mediów oraz wskaże konkretne programy monitorujące i ograniczające aktywność dziecka na komputerze i telefonie.

Prowadzący

Warsztaty prowadzi Bogdan Krzak – instruktor terapii uzależnień od narkotyków, profilaktyk i realizator warsztatów profilaktycznych dla dzieci, młodzieży oraz rodziców, a także realizator programów rekomendowanych przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (KBPN). Prowadzi wsparcie i motywację do zmian dla młodzieży (z problemami szkolno-wychowawczymi) oraz ich rodziców. Prowadzi konsultacje w zakresie uzależnień od narkotyków i uzależnień behawioralnych dla mieszkańców Gminy Andrychów w Punkcie Konsultacyjnym ds. uzależnień Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie. 

Organizator

Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie
Dział Profilaktyki Środowiskowej 
ul. Metalowców 10
tel. 33 875 24 29
e-mail: profilaktyka@opsandrychow.pl
www.ops.andrychow.eu

Zapisy

Telefoniczne zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00, tel. 33 875 24 29

Liczba miejsc ograniczona

Warsztaty odbędą się zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Plakat, na nim młoda dziewczyna wpatrzona w ekran komputera, w szkłach okularów ma odbite litery wyświetlane na monitorze, logo OPS w Andrychowie, informacje zawarte w treści artykułu.