„Dwie godziny dla rodziny” już za nami

Powiększ obrazDzieci gromadzą się wokół namiotu, w którym odbywają się zajęcia plastyczne

W czwartkowe popołudnie rodziny z dziećmi spotkały się w Lokalnym Ogrodzie Społecznościowym w Andrychowie, w ramach trzeciej edycji imprezy profilaktycznej „Ze Świetlicą dwie godziny dla rodziny”.

Podczas imprezy nie tylko dzieci, ale i całe rodziny mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych. Pod jednym z namiotów można było nauczyć się robić lizaki z papierowych kółek i plastikowych patyków. Zabawki mogły później służyć również np. jako wachlarz. Przy innym stoisku dzieci własnoręcznie dekorowały ciastka za pomocą specjalnych pisaków. Tymczasem w altanie odbywały się warsztaty robienia latawców. Konstrukcje z drewna, szarego papieru i sznurka dzieci ozdabiały kredkami i kawałkami kolorowej bibuły. Gotowe latawce można było przetestować, biegając z nimi po terenie Lokalnego Ogrodu Społecznościowego. Dzieci mogły także spróbować swoich sił, rzucając do celu woreczkami albo grając w speed-ball. Nie zabrakło również ogromnych baniek mydlanych i zabaw z chustą Klanza.

Impreza „Ze Świetlicą dwie godziny dla rodziny” została zorganizowana przez Świetlicę Środowiskowo-Socjoterapeutyczną Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie, przy współpracy z Fundacją na Rzecz Wsparcia, Integracji i Rozwoju Osób oraz Rodzin Potrzebujących „WIIR”. Celem wydarzenia było przekonanie dzieci, że aby dobrze się bawić, nie potrzeba smartfona ani komputera. Zabawy plastyczne i ruch na świeżym powietrzu mogą być równie ciekawe, zwłaszcza jeśli odbywają się w gronie rówieśników.

Organizatorzy dziękują Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Straży Miejskiej w Andrychowie oraz Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Andrychowie za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Poniżej galeria zdjęć z imprezy „Ze Świetlicą dwie godziny dla rodziny”: