Bezpromilowi liderzy w akcji

Powiększ obrazNa zdjęciu młodzież stoi w kole, w sali świetlicowej. Między nastolatkami trener prowadzący szkolenie.

Każdy z nas może mieć wpływ na to, że drogi staną się bardziej bezpieczne, a kierowcy przestaną decydować się na prowadzenie samochodów, będąc pod wpływem alkoholu. Przekonali się o tym uczestnicy szkolenia liderów młodzieżowych, zorganizowanego w ramach kampanii „No promil – no problem”.

Szkolenie odbyło się 20 listopada w Dziale Profilaktyki Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie. Do udziału w nim zaproszono po czterech uczniów każdej ze szkół, które wcześniej włączyły się w kampanię, tworząc m.in. „łańcuch trzeźwości”. Zajęcia poprowadzone przez profesjonalnych trenerów stały się okazją do integracji, poznania zasad dobrej współpracy, a także wymiany doświadczeń i inspiracji.

Młodzi ludzie zastanawiali się nad tym, w jaki sposób mogą realizować założenia kampanii, do których należy przekonywanie społeczeństwa, że siadając za kierownicę po spożyciu alkoholu i innych środków psychoaktywnych, narażają siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia. Uczestnicy szkolenia przekonali się o tym, że choć sami jeszcze nie posiadają prawa jazdy, mogą wpływać na postawy innych ludzi, choćby dzięki wpisom zamieszczanym w mediach społecznościowych.

Na zdjęciu młodzież siedzi na krzesłach ustawionych w kole, w środku stoi trener prowadzący szkolenie