Chcesz złożyć wniosek o wsparcie z PFRON? Przyjdź i skorzystaj z tabletu

Powiększ obrazZdjęcie tabletu

Osoby z niepełnosprawnością, które chcą drogą elektroniczną złożyć wniosek o udzielenie wsparcia finansowego ze środków PFRON, a nie posiadają odpowiedniego sprzętu, mogą zrobić to w Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie, korzystając z przygotowanych dla nich tabletów.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność  wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, uruchomił SOW – System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON,  w ramach którego Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał tablety, by umożliwić na miejscu osobom niepełnosprawnym elektroniczne składanie wniosków dotyczących  wsparcia finansowego ze środków PFRON. System daje możliwość osobom z niepełnosprawnością, by drogą internetową uzyskać  informacje, złożyć wniosek, zapoznać się ze wzorem umowy. Jednocześnie pozwala na sprawną weryfikację wniosków osób indywidualnych i instytucji. Od 1 stycznia 2020 roku za pośrednictwem systemu SOW można złożyć wniosek dotyczący  dofinasowania turnusu rehabilitacyjnego,  a także przedmiotów ortopedycznych ze środków PFRON.

Tablety dostępne dla osób niepełnosprawnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie, od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 do 15.00.